Królowa Robert

O nowym stylu pisania postów, o zaskakująco wysokiej pozycji kultury brytyjskiej, ze szczególnym uwzględnieniem pozycji królowej, szeroko o sporcie (w tym o romantycznej wizji występów Jana Bednarka), o prestiżu i znaczeniu literackiego Nobla, o sposobie czytania skrótów, o rolnictwie biodynamicznym i roli religii i o tym, dlaczego nie należy grillować kiełbasek nad gorącą lawą.

Jak słuchać?:http://duzypokoj17.pl/jak-sluchac/

Lista utworów:

Perfect – „Obracam w palcach złoty pieniądz”
The Rolling Stones – „Gimme Shelter”
Dave van Ronk – „He was a friend of mine”
Mark Lanegan – „Save me”
Coma – „Lśnienie”
Simon & Garfunkel – „The Boxer”
Bob Dylan – „My Back Pages”
Piotr Bukartyk – „Prozak”

3 odpowiedzi na “Królowa Robert”

  1. Moim zdaniem Pani Thun ma na myśli to, że uprawa nawet małej grządki skłania do refleksji. Uprawa roślin wymaga wysiłku i empati na potrzeby roślin a człowiek jest świadkiem powstawania nowego organizmu, który jest ważnym elementem dla cyklu życia. W przypadku osób używając kalendarza i wierzących w moc księżyca, dodatkowo człowiek łączy wpływ wszechświata nawet na coś tak małego jak kiełkujace ziarenko, ciężko wtedy nie zapomnieć o materialiźmie który wydaje się czymś zupełnie błachym.

    Ps. Wyliczanka skrótowców rozbudziła w mojej głowie własną wyliczanke. Aaa i jestem za instagramem 😉

  2. pytanie czy wpływ Księżyca to kwestia wiary czy faktu?:) wydaje mi się, że Księżyc ma jakiś realny wpływ, skoro ma wpływ na pływy. a na pewno taki pogląd mieści się w granicach rozsądku. dlaczego Księżyc jednak zwalczać ma materializm, skoro jest tak samo częścią wszechświata jak my? (czyli de facto jest tak samo materialny jak my)

    PS. co do Instagrama, prowadzimy pogłębione konsultacje społeczne 🙂

    1. Gdzieś czytałam, że nie jest to naukowo potwierdzone. Księżyc ma wpływ na pływy w zakresie doby a nie miesiąca, więc w przełożeniu na rośliny kalendarz musiał by dotyczyć godzin? Dlatego myślę, że w kalendarzu biodymamicznym księżyc bardziej sprzyja astrologii. Oczywiście mogę się mylić, ciekawa jestem czy w aktualnych wydaniach są uwzględnienione zmiany klimatyczne 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *